Badania w kierunku różyczki a planowanie ciąży

Witam. Planuję ciążę, wykonałam badania na przeciwciała różyczki. Oto wyniki: Igg 9,0 [poniżej 10,0 wynik ujemny, 10,0-15,0 wynik wątpliwy, powyżej 15,0 wynik dodatni] Igm nie wykryto (-) [poniżej 0,8 ujemny, 0,8-1,2 wątpliwy, powyżej 1,2 dodatni] Proszę o interpretację wyników, ponieważ wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień i bardzo się denerwuję czy mam przeciwciała czy będę się musiała szczepić? a jeśli tak to jak długo po szczepieniu nie można zachodzić w ciążę? Dziękuje i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do ginekologa. Prawdopodobnie konieczne będzie szczepienie. Po szczepieniu konieczne jest odczekanie przynajmniej 3 miesiące.