Badania w kierunku toksoplazmozy - interpretacja wyników

Toxo IgG >650,0 U/ml, ujemny <1, wątpliwy (1-3), dodatni >3; Toxo IgM ujemny COI, ujemny <0,8, wątpliwy (08-1), dodatni >1.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wynik Pani badania jest prawidłowy. Obecność wysokiego poziomu przeciwciał odpornościowych IgG, przy ujemnym mianie IgM świadczy o przebytej w przeszłości toksoplazmozie, nie wskazuje natomiast na czynną infekcję toksoplazmatyczną (stanowiącą zagrożenie dla płodu). Niestety, nie podała Pani przyczyny wykonania badania, jeżeli jest Pani w ciąży bądź w okresie jej planowania, wskazane byłoby oznaczenie awidności przeciwciał IgG. Badanie to pozwoli nam na ostateczne wykluczenie "świeżego" zakażenia.