Badania w kierunku toksoplazmozy w 24. tygodniu ciąży

Jestem w 24 tugodniu ciąży. 2 tygodnie temu miałam badanie na toxoplazmoze - IgM i IgG - wynik IgM - ujemny, IgG <0,13 . Dzisiaj powtórzyłam to samo badanie i wynik wyszedł IgM ujemny, IgG 18,59 . Czy jest możliwe aby po podaniu przeciwciał IgG na ospę (VARITECT CP) - miałam styczność z osobą chorą na ospę - pojawiły się przeciwciała IgG na toxoplazmozę? Czy przez dwa tygodnie mogłam przejść toxoplazmozę (i mieć wynik IgM ujemny) a IgG dodatni?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli Pani otrzymała IgG to możliwe ze one się teraz pojawiły w badaniu. Proponuje powtórzyć badania I koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę.