Badania w kierunku wykluczenia tętniaka mózgu

Witam. Moja tesciowa miała tetniaka w mozgu. Chcialam sie zapytac czy mozliwe jest ze moj maz tez moze go miec?? Ostatnio moj maz miewa omdlenia. Robilismy tomografie komputerowa ale nic nie wykazala. Czy mozemy zrobic arteriografie mozgu zeby miec pewnosc??

Badaniem dedykowanym w diagnostyce tętniaka jest badanie angio-TK lub angio-MRI.
Zmiana musi być bardzo duża by była widoczna w "zwykłym badaniu TK".
Omdlenia ni są charakterystycznym objawem tętniaka i raczej przyczyny należy szukać gdzie indziej.