Badania w kierunku zapalenia opon mózgowych po ukąszeniu przez kleszcza

Witam Uprzejmie proszę o informację jakie i w jakim czasie od ukąszenia przez kleszcza należy wykonać badanie u człowieka aby stwierdzić zapalenie opon mózgowych czy ustępuje ono samo czy należy wprowadzić antybiotyk Wykonałam badanie igM nie wiem czy to wykaże że jest zapalenie opon mózgowych czy jest to tylko w kierunku boleriozy Uprzejmie proszę o pilną odpowiedź bo mam objawy wysoka gorączka i ból mięśni Pozdeawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli ma Pani takie objawy proszę udać się do lekarza, na podstaiwe stanu ogólnego zleci odpowiednie badania wg uznania. Borelioza i odkleszczowe zapalenie mózgu to dwie różne choroby.