Badania wątroby z krwi

Witam. Jestem mężczyzną, lat 25. Mam wzrostu 190 cm i wagi 82 kg. Ostatnio robiłem morfologię krwi i wyszło mi, że mam lekko podwyższony cholesterol, ALAT 73 i ASPAT 38. Nadmieniam, że alkoholu piję średnio raz w tygodniu. Ostatnio jadłem dużo tłustych rzeczy. Czy te wyniki są powodem do obaw? Co zrobić, aby je poprawić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Podwyższony poziom enzymów wątrobowych może być wywołany wieloma zaburzeniami funkcji wątroby wskutek jej choroby lub choroby ogólnoustrojowej. Podobne parametry obserwuje się w przypadku chorób wątroby, zapalenia trzustki, w hemolizie.
Podwyższony poziom cholesterolu również przemawia za nieprawidłowym funkcjonowaniem wątroby.
W obecnej sytuacji sugerowałabym udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zbierze z Panem wywiad a następnie Pana zbada. Dopiero podczas wizyty lekarskiej będzie można ustalić przyczynę podwyższonych wartości wykonanych badań.
Pozdrawiam.