Badanie anty-TPO u 38-latki

witam!mam 38lat i poddalam sie sie badaniom anty-tpo a wynik jest 12,7.co to moze oznaczac.wszystkie inne wyniki sa w normie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Jeżeli wynik a-TPO jest zbyt wysoki może oznaczać autoimmunologiczną chorobę tarczycy. Jednakże, zalecam powtórzenie badania celem weryfikacji i potwierdzenia oraz wizytę u endokrynologa i wykonanie USG tarczycy. Pozdrawiam