Badanie APTT w 8. tygodniu ciąży

Jestem w ciąży(8 tydzień).Zrobilam badanie APTT i wynik wyszedł 43,47.Na karcie napisano mi ze wskazana kontrola.Co może oznaczac ten wynik?Dodam ze jestem chora na cukrzyce typu 1.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik może wskazywać na zaburzenia krzępnięcia ponieważ jest trochę podwyższony (prawdopodobnie ponieważ nie podaje Pani norm). Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Proponuję powtórzyć wynik.