Badanie awidności i toksoplazmozy w ciąży

witam moje wyniki na toxoplazme to IgG 603,30, a IgM to 0,226. Zrobilam awidnosc i wynik IgG wyszedl 615,4. Prosze o interpreację wyniku. dodam, że jestem w ciązy,

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wynik może świadczyć o świeżym zakażeniu, które w ciąży należy leczyć. Testem na awidność można to rozstrzygnąć czy zakażenie jest świeże czy dawne. Wysoka awidność oznacza stare zakażenie natomiast niska świadczy o niedawnym zakażeniu. Nie napisała Pani jakie są normy w laboratorium w którym robiła Pani test.

Pozdrawiam.