Badanie beta HCG a wartości w innych laboratoriach

Witam. mam pytanie. czy w każdym laboratorium beta hcg jest robione tak samo to znaczy czy jest coś takiego że w jednym np wychodzi wartość np 2 tyg po stosunku a w innym np.4 tyg. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak naprawdę aby dobrze oceniać ciążę na podstawie badania beta hcg trzeba oceniać przyrost tego parametru a nie pojedyncze wyniki. Prawidłowo beta hcg wzrasta w ciąży od półtora do dwóch razy co 2 dni i to jest najważniejsze, by był ten progres . Wyniki poszczególnych laboratoriów mogą różnić się , jednak myślę iż nie aż tak jak Pani napisała.