Badanie beta hcg - czy mogę być w ciąży?

Do stosunku doszło 7 dnia przed okresem. Okres pojawił się w terminie i był "normalny". Po 8 dniach wykonałam badanie beta hcg - wynik <0.1. Po 11,5 dniach wykonałam badanie w innym laboratorium i wynik był <1,2 (graniczna wratość dla tego laboratorium). Czy mogę być w ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Oba wyniki badań świadczą o braku ciąży. Różne wartości liczbowe związane są z wykonaniem badań w innych laboratoriach, które opierają się o różne metody pomiaru. Oznaczenie <1.2 nie oznacza wartości granicznej tylko stężenie hormonu poniżej tej wartości, co jednoznacznie wyklucza ciążę.

Przy powyższych wynikach badań oraz regularnie występującej miesiączce nie widzę podstaw do niepokoju.

Pozdrawiam.