Badanie Beta Hcg oraz progesteron a wiek ciąży

Witam,
Ostatnia moja miesiączka 12.03. 22.04 wykonałam bad. Beta Hcg wynik 226,8mIU/ml oraz progesteron 15,6ng/ml. Za 2 dni powtórzę badania. Jednak niepokoją mnie wyniki, czy Beta hcg nie powinna być w tym czasie większa.

Dodam, że owulacja na pewno się opóźniła i mogła wystąpić w 20-22 dnia cyklu. Niepokoi mnie również wynik progesteronu, mój ginekolog w pierwszej ciąży stwierdził, że wynik poniżej 20 jest za mały. W 1 ciąży miałam 11 później 18 a następnie był spadek do 16.
W poprzedniej ciąży dokuczały mi skurcze, teraz również zaczynam je odczuwać, takie tępy ból w krzyżu i dole brzucha, tak że ostatnio zmuszona byłam wziąć n**** (lek rozkurczowy) i położyć się płasko. W pierwszej ciąży do ok. 18 tygodnia zastosowano u mnie d*** (hormon gestagenny). Czy teraz przy takich wynikach istnieje jakieś zagrożenie i znowu będzie konieczność stosowania d***?
Proszę o poradę. Dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Trudno przewidywać, jak będzie przebiegać w dalszych etapach Pani ciąża. Póki co, nie ma dużych powodów do niepokoju. Stężenie betaHCG jest w normie, progesteronu również (do 12 tygodnia zakres normy to 9 - 47 ng/ml). Bóle w podbrzuszu, jeśli nie są bardzo silne i nie mają charakteru skurczowego, i/lub nie towarzyszy im krwawienie z dróg rodnych, są we wczesnej ciąży naturalne. Jeśli bardzo Pani dokuczają, proszę postępować doraźnie tak jak dotychczas- przyjąć wymieniony przez Panią lek rozkurczowy i odpocząć. O ewentualnym zastosowaniu leczenia hormonalnego zadecyduje Pani lekarz na najbliższej wizycie (tak naprawdę nie wykazuje ono dużej skuteczności- jeśli ciąża jest poważnie zagrożona, to nie zadziała). Z pewnością nie powinna Pani póki co panikować. Fakt, że poprzednia ciąża przebiegała podobnie i, jak rozumiem, skończyła się pomyślnie, powinien także napawać optymizmem.
Pozdrawiam serdecznie!