Badanie cholesterolu całkowitego u 55-letniej kobiety

Jestem kobieta, mam 55 lat. Mam taki cholesterol: Cholesterol calkowity: 238,4 mg/dl TG - 55,6 mg/dl HDL - 74,8 mg/dl LDL - 156,82 mg/dl Czy to są dobre wyniki?

Lek. Katarzyna Szymczak

Cholesterol całkowity oraz LDL powyżej normy, radzę na początku spróbować zmienić dietę na niskotłuszczową, jeśli wyniki się nie unormują konieczne będzie leczenie farmakologiczne.
Pozdrawiam