Badanie cholesterolu i moczu oraz duszności w klatce piersiowej

Jestem kobietą i mam 25 lat. Mam 160cm wzrostu i ważę 60kg. Z powodu duszności i kłucia w klatce piersiowej lekarz rodzinny skierował mnie na badania krwi, moczu, rtg klatki piersiowej oraz do poradni kardiologicznej. Z badań krwi wyszedł mi: cholesterol cał.(s) 5,65 - pisze że norma jest do 5,2 - z czego może wynikać podwyższenie? Nie wydaje mi się żebym była otyła ani żebym miała mało ruchu. Badanie moczu LEUKOCYTY 50, NABŁONKI PŁASKIE 61,4. WAŁECZKI 3,2. BAKTERIE 188,7 ?

Witam!
Jeśli chodzi o wynik oznaczenia poziomu cholesterolu całkowitego, to na jego zawyżenie może wpłynąć długie (powyżej 3 minut) utrzymywanie stazy (zacisku) na ramieniu lub długotrwałe stanie przed pobraniem krwi. Może się jednak okazać, że ma Pani tendencję do podwyższonego poziomu cholesterolu. Zwykle jest ona dziedziczna i występuje u wielu członków rodziny. Podwyższaniu się poziomu cholesterolu sprzyja nieprawidłowa dieta. Wskazana byłaby próba zastosowania diety i ponownego zbadania poziomu cholesterolu za ok. 3 miesiące.
Niestety nie podała Pani jednostek przytaczając wynik analizy moczu, jednak domyślnie wyniki te mogą sugerować infekcję dróg moczowych. Biorąc pod uwagę fakt, że badanie nie było zlecone z powodu dolegliwości związanych z objawami ze strony dróg moczowych, to prawdopodobnie wynik ten jest skutkiem nieprawidłowej techniki pobrania moczu. Proponuję powtórzyć badanie, stosując się ściśle do zasad prawidłowego pobrania moczu - opisano je w rozdziale Jak wygląda badanie moczu: https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu