Badanie cholesterolu we krwi u 49-latka

Mam 49 lat.Kilka dni temu robiłem badanie krwi na cholesterol.Oto wyniki:cholesterol całkowity 241 mg/dl,HDL 89 mg/dl,LDL 104 mg/dl,trójglicerydy 240mg/dl,glukoza 103 mg/dl.W jaki sposób obniżyć te wyniki aby były w normie?

Proponuję konsultację u swojego internisty , a na pewno zmianę sposobu odzywiania ( dieta niskotluszczowa) , wzrost aktywności fizycznej i jesli jest koniecznośc redukcję wagi ciala

Witam serdecznie,

przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie. Jeżeli wykluczy on choroby mogące stać za zbyt wysokim stężeniem cholesterolu, trójglicerydów i glukozy, wówczas warto spotkać się z dietetykiem.

Stężenie LDL i HDL ma Pan w normie.

Aby wyniki krwi były zadowalające należy stosować dietę zgodną z zasadami racjonalnego żywienia oraz stosować aktywność fizyczną. Najlepiej zatem spotkać się z dietetykiem, który ustali indywidualne zalecenia.

Pozdrawiam,
Ewelina Gumiela, mgr dietetyk