Badanie ciśnienia krwi w 10. tygodniu ciąży

Witam.Mam problem .Jestem w 10 tygodniu ciąży. Moje ciśnienie krwi zmienia się kilkakrotnie każdego dnia i spada i wzrasta bardzo szybko. 140/60; 112 /70 mam potforne bóle głowy każdego dnia,położna w uk stwierdziła że jest ok,a ja się bardzo źle czuję,czy to normalne w ciąży takie skoki? Zawsze miałam wzorowe.Co zrobić? Bóle głowy bardzo utrudniają normalne funkcjonowanie czy to może stać się niebezpieczne? Bardzo proszę o poradę jak najszybciej.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wartości ciśnienia podane przez Panią sa w normie, bóle głowy w czasie ciąży to takze częsty objaw, przy silnym bólu może Pani przyjąć paracetamol. Sugeruję obserwacje, zapisywanie ciśnienia dwa razy dziennie. W razie nasilenia dolegliwości kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam