Badanie ciśnienia ocznego

Pierwsze badanie ciśnienia wykonałam 1/2 roku temu,bez jakichkolwiek objawów ,ponieważ noszę okulary od wielu lat a mam 74l.Badanie wykazało w obu gałkach 30.Po zastosowaniu lek. carteol i xanatan spadło do 18-19 Obecnie po dalszym stosowaniu jest takie samo.Zaprop. mi zabieg laserowy.Czy jest konieczny,czy zmienić leki, czy stosować te same.?

Witam. Tak. Można zrobić SLT laserowy. wtedy nie będzie Pani musiała kropić tak dużo kropli,lub może wcale.Docelowe ciśnienie to ok16 mmHg.Istotne też jest czy ma Pani zaćmę.Laser nie jest konieczny,jeżeli Pani nie chce go.,a ciśnienie jest takie jak Pani pisze. Wskazane jest zrobienie krzywej dobowej ciśnienia, i nie pisze nic Pani o polu widzenia, co też jest ważne.. Pozdrawiam