Badanie CMV metodą PCR u dziecka

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy badanie CMV metodą PCR - mocz jest bezpłatne? Chodzi o dziecko 3-miesięczne. Jaki lekarz może wystawić skierowanie na taki rodzaj badania? U dziecka wyszła dodatnia próba IGM i IGM - skierował nas lekarz neurolog. Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Pediatra, neurolog, internista, lekarz chorób zakaźnych, onkolog, dermatolog i wielu innych, jednak nie lekarz rodzinny. W takim wypadku jeżeli badanie zlecane jest w ramach NFZ to jest ono bezpłatne.