Badanie densytometryczne kręgosłupa i złamanie kręgosłupa

Mam 35 lat, 164cm wzrostu, waga ok 30 kg,choruję na przewód pokarmowy.Z powodu kompresyjnego złamania krębosłupa trzonu L1 robiłam badanie densytometryczne kręgosłupa.Wynik: Region: L2-L4; BMD(g/cm2):0,410;Young-Adult(%):34 T-Score: -6,6;Age-Matched(%):39 Z-Score: -5,4.Osteoporoza. Chciałam się dowiedzieć na ile ten wynik jest zły i w jaki sposób się to leczy, i czy są szanse na całkowite wyleczenie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki wskazują na zaawansowaną osteoporozę, która wymaga leczenia pod okiem specjalisty reumatologa/ortopedy. Przede wszystkim powinna Pani jednak leczyć przyczynę, tj. przyczynę tak niskiej masy ciała!