Badanie echo i tętniak aorty

Witam, w ostatnim badaniu echo, wyszło, że mam tętniak aorty wstępującej, brzmi to dość groźnie, czy powinienem się specjalnie tym martwić. Mam wrodzoną wadę zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej i jestem po zabiegu balonoplastyki i wszczepienia dwupłatowej mechanicznej zastawki aortalnej. Czekam na info co do tego niepokojącego zapisu na temat "tętniaka aorty wstępującej".

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jest to oczywiście stan potencjalnie groźny dla życia ale samo takie hasło mówi zbyt mało niestety. Ważna jest dokładna budowa tętniaka, jego długość i inne parametry. Pozdrawiam