Badanie ECHO serca płodu a choroby u dziecka

w 13 tygodniu ciazy mialam robione badania prenatalne, wszystko jest dobrze, z badan krwi wyszlo ze przeziernosc karkowa wynosi-2,4 mm,i miesci sie w normie, a mimo to zlecono mi echo serca plodu- czy to oznacza ze moje dziecko ma wade serca lub inna chorobe . kazano mi oznaczyc AFP. mam 35 lat

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli ma Pani 35 lat to jest Pani w grupie ryzyka. Dlatego ma Pani robione więcej badań w związku z ryzykiem wystąpienia zespołu Downa u dziecka. Może lekarz podczas USG uwidocznił coś niepokojącego w badaniu serca i musi to być zweryfikowane przez ECHO. Jeśli lekarz nic nie mówił to znaczy, że nie ma sensu martwić się na zapas. Proszę poczekać na wyniki badań.

Pozdrawiam.