Badanie echokardiograficzne 65-latka

Badanie echokardiograficzne" Pacjent 65 lat, proszę o interpretację wyników: wymiar jam serca 52 mm lewy przedsionek 37 mm, aorta 36 mm, mięsień IVS (r) 10 mm, Ściana tylna 11 mm, Prawa komora 25 mm, Masa mięśnia lewej komory LVM 244 g, Zastawka mitralna: zwłóknienia E/A 0,6; Fala zwrotna I/II; Zastawka aortalna: zwłóknienia; Fala zwrotna nb; Zastawka trójdzielna bz; Zastawka płucna pień płucny nieposzerzony, prawidłowe spektrum przepływu płucnego;Osierdzie bez cech płynu w worku osierdziowym.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wynik badania echo serca nie jest pełen, nie ma informacji na temat kurczliwości mięśnia sercowego. Podane informacje nie budzą większego niepokoju, stwierdzone niewielkie nieprawidłowości w obrębie aparatu zastawkowego zastawki mitralnej i aortalnej, nieistotna hemodynamicznie niedomykalność zastawki mitralnej ( nie ma to znaczenia klinicznego dla Pana na tym etapie). Wynik badania proszę zachować i mieć przy sobie, na kolejnych badaniach w przyszłości, by lekarz miał możliwość porównania wyników. Proszę pozostawać pod opieką kardiologa. Pozdrawiam.