Badanie echokardiologiczne i śladowa fala zwrotna przez tętnicę płucną

Witam,jakis czas temu robilam badanie echokardiolog..wynik jaki mnie ciekawi to Ao w pierscieniu-18..gdzie norma 21-37,,co to oznacza...i druga sprawa...sladowa fala zwrotna przez tetnice plucna?? bardzo prosilabym o interpretacje..poniewaz nie wiem co to oznacza..a moj pan doktor niestety nie wytlumaczyl mi tego:(

Piotr Pilarski

To są niewielkie odchylenia od przyjętych norm. Bez znaczenia klinicznego.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa.