Badanie EEG i brak wyładowań padaczkopodobnych

Czynność podstawowa zachowana i odpowiednio zróżnicowana przestrzennie. Zawiera w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych dominujący rytm alfa 8-9,5 Hz o amplitudzie do 110 uV oraz niskonapięciową czynność beta. Rz zachowana. Na tym rejestruje się w okolicach czołowociemieniowych i ciemienioskroniowych dość liczne grupy i zespoły fal 4- 7 Hz o amplitudzie do 140 uV ze zmienną przewagą stron, uogólniające się na całe obie półkule mózgu. Hw nasila powyższe zmiany. Fs nie zmienia charakteru czynności podstawowej. Witam prosił bym o rozszyfrowanie mojego opisu eeg. Mam 27 lat cztery lata temu miałem robione badanie eeg po przespanej nocy i po nie przespanej nocy, obydwa wyniki były prawidłowe. Rok temu uległem wypadkowi komunikacyjnemu w którym doznałem licznych ran twarzy i czoła oraz wstrząśnienia mózgu.

Witam!

W wykonane badaniu EEG nie stwierdzono wyładowań padaczkopodobnych, czyli zmian występujących w okresie napadowym. Aby odnieść się do szczegółów badania konieczne są informacje o przyjmowanych lekach oraz o ewentualnych dolegliwościach. Zarejestrowano dość liczne grupy i zespoły fal 4- 7 Hz o amplitudzie do 140 uV ze zmienną przewagą stron, uogólniające się na całe obie półkule mózgu. Takie zmiany mogą występować w okresie międzynapadowym jak również pod wpływem leków, dlatego wymagają dokładnej oceny. Zachęcam do skonsultowania wyniku badania z neurologiem, który dysponując całością obrazu klinicznego będzie mógł ocenić pochodzenie zmian.

Pozdrawiam serdecznie!