Badanie EEG oraz częste bóle głowy

Witam, poddalem sie badaniu EEG z powodu czestych i bólów głowy o zróż. nasileniu. Wynik badania: Badanie w czuwaniu. W badaniu widoczne wahania poz. czuwania. Czynnosc podst zroznic przestrz. W okolicach ciemieniowo- potyliczn rejestrowano czynnosc alfa o czest 11 - 12 Hz i ampl do 80 uV, w okolicach przednich niskoampl beta. RZ obecna. W czas sennosci i w trakcie HV rejestr wystepujace poj. rozsiane i uogol. seriach fale theta 6- 7 Hz i ostre o ampl 120 uV FS wyw wodzenie rytmow, nie akt zmian

Badanie EEG wykonuje się podczas diagnostyki padaczki oraz przy podejrzeniu Choroby Creutzfelda-Jacoba.
W dzisiejszych czasach nie jest to badanie używane w diagnostyce bólów głowy.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.