Badanie EMG a neuropatia

Witam Mialam Emg wszystkich kończyn I wstępnie wiem, że mam neuropatię( na wszystkich punktach pomiaru jest poniżej normy) ale nie jest znane jej podłoże. Na tą chwilę mam tylko dolegliwości bólowe I drętwienie ale poruszam się bez problemu. Czy w takim razie wolno mi biegać czy przez tomoje dolegliwości się nasilą?

Rehabilitacja, szeroko pojęta jest jak najbardziej wskazana, zabiegi tzw bodźcujące nerwy np kąpiel wirowa, masaż. Nie ma przeciwwskazań do aktywności ruchowej w tym również do biegania, trzeba tylko uważać by za się bardzo nie forsować.
Ból należy zacząć leczyć, w przypadku polineuropatii może on tylko się nasilać, a czym później rozpoczęte leczenie tym trudniej. To nie jest tak, że ból to tylko ból. W przypadku uszkodzenia nerwów o charakterze polineuropatii dochodzi do wielu procesów patologicznych w obrębie samych nerwów tj np. tworzenia nieprawidłowych połączeń pomiędzy nerwami przewodzącymi czuci i ból, tworzenia " złych" receptorów, powstania nadwrażliwości nerwów i i spontanicznej czynności/ wyładowań itd...