Badanie EMG mięśnia prostego uda

Badanie EMG W badaniu mięśnia prostego uda lewego-cisza elektryczna w spoczynku.W miografii mięśnia piszczelowego przedniego i m brzuchatego łydki w spoczynku liczne fibrylacje.Obniżenie amplitud potencjałów ruchowych obu nerwów strzałkowych i nerwu piszczelowego lewego.Prawidłowe parametry nerwu łydkowego lewego. Zapis EMG wskazuje na uszkodzenie aksonalne na poziomie korzeni rdzeniowych l4l5s1 Miałem wypadek w pracy a RM wykazał pęknięcie pierścieni włóknistych wypukline w odcinkach l4l5

Witam. Zmiany opisane w emg są wskazują na uszkodzenie korzeni nerwowych rdzenia kręgowego odpowiedzialnych za aktywność ruchową. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia pod kierunkiem neurologa.