Badanie enzymów sercowych u dziecka

Witam! Proszę o poradę. Córka w 3. miesiącu życia przeszła zapalenie płuc, które spowodowało zmiany w sercu. Od pobytu w szpitalu minal rok i 4 razy sprawdzane byly enzymy sercowe. CK-MB Odpowiednio: 52>38>34> ost po roku 31,5 (U/l) TROPONINA T Odpowiednio: 27>23>14,5 i ost po roku 5,9 (pg/ml). Były też EKG (obniżony odcinek T?) oraz ECHO serca (ślad płynu w osierdziu-zmniejszający się, ale jednak). Dzieko jest aktywne, zachowuje się normalnie. Czy faktycznie nie ma podstaw do hospitalizacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można dokładnie odnieść się do wyników. Jeżeli wyniki są zmniejszające się i całość obrazu klinicznego oraz wyniki pozostałych badań mieszczą się w obrazie klinicznym choroby to ciężko nie widząc pacjenta móc określić ewentualne wskazania do hospitalizacji. Sądzę, że wyniki wszystkich badan powinien przenalizować i wykonać bezpośrednie badaine lekarskie lekarz kardiologii dziecięcej. Proponuję udać się do lekarza kardiologa dziecięcego.