Badanie FSH u 31-latki

Dzień dobry. Mam pytanie? Mam 31 lat. Dziś zrobiłam badanie na FSH, mój wynik to 8,63 mIU/ml. Kobiety: faza folikularna 2,5 - 10,2 mIU/ml. faza owulacyjna 3,4 - 33,4 mIU/ml. faza lutealna 1,5 - 9,1 mIU/ml wiek menopauzy 23 - 116,3 mIU/ml Kobiety ciezarne <0,3mlU/ml. Czy te wyniki są prawidłowe i mieszczą się w normie? Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam Anna

Taki wynik FSH jest prawidłowy. Radze jednak równocześnie wykonać badanie estradiolu, co ułatwi spojrzenie. Ponadto dobrym badaniem jest ocena poziomu AMH, co odzwierciedla tzw. Rezerwę jajnikową. To lepiej koreluje z możliowścią skutecznego rozrodu.