Badanie FT3 i FT3 a problemy z tarczycą

Witam. Niedawno byłem na badaniu krwi i moczu. Zauważyłem, że zbadane też mam TSH, wyszło takie: TSH (ICD-9: L69) Wynik: 3,460 Jedn.: µIU/ml* Zakres referencyjny: 0,510-4,300 Czy wynik jak na mój wiek (18lat) jest ok? Czy jeżeli chcę być pewny, że z tarczycą wszystko ok, to powinienem zrobić jeszcze ft3 i ft4, czy nie ma takiej potrzeby?

Renata GrzechociĹska

Wynik jest prawidłowy nie ma wskazań do kolejnych badań hormonalnych.