Badanie gazometryczne i duszności

Witam! Wykonałam badanie gazometryczne, ponieważ od tygodnia odczuwam duszności po wysiłkowe a od wczoraj spoczynkowe. Niedawno została rozpoznana u mnie astma oskrzelowa, biorę leki była znaczna poprawa. Czy ktoś pomógłby mi zinterpretować wynik? czy muszę na szybko iść do lekarza? czy jeszcze poczekać? Kobieta lat 23. pH 7.39 pCO2 38 pO2 64 HCO3- 23.0 HCO3std 23.5 TCO2 24.2 BEecf -2.0 BE(B) -1.7 S02c 92 THbc 12.7 Z góry dziękuje

Badanie gazometryczne nie odbiega istotnie od prawidłowego. Istotniejsze są opisane dolegliwości, które mogą świadczyć o zaostrzeniu astmy.
Proponuje szybki kontakt z lekarzem prowadzącym celem ustalenia przyczyny zaostrzenia i intensyfikacji leczenia.
Doraźnie powinna Pani stosować leki rozszerzające oskrzela (jeżeli dostępne) np. Ventolin, Berotec