Badanie ginekologiczne w ciąży - co zapewnia takie badanie?

Jestem w końcówce 2 miesiąca ciąży. Nie miałam jeszcze badania USG, tylko dwa razy zwykłe badanie ginekologiczne. Mam pytanie: co lekarz może wyczuć w takim badaniu? Czy możliwe jest określenie, że zarodek na pewno znajduje się w macicy?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca wykonanie 3 badań USG w trakcie ciąży. Pierwsze między 11 a 14 tygodniem ciąży, drugie między 18 a 22 tygodniem i ostatnie po 30 tygodniu. Jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości, nie plami Pani, to nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań.
W ciąży zachodzi wiele zmian w macicy, które dostrzegalne są w badaniu przez wzierniki, jak i w trakcie badania palpacyjnego.
Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu ciążę.
Pozdrawiam