Badanie glukozy na czczo i po obciążeniu u 33-latki

Witam. Proszę zinterpretować wyniki badań, ewentualnie jakie dalsze kroki powinnam zrobić. Glukoza na czczo 89 mg/dl (zakres 60-99) 1h po obciążeniu 187mg/dl, 2h po obciążeniu 144mb/dl. Insulina 4,23 uIU/ml (zakres 1,93-23,0) 1h po obciążeniu 48,37 uIU/ml, 2h po obciążeniu 65,66 uIU/ml. dziękuję

Dzień dobry,

insulina na czczo mieści się w zakresie prawidłowym, natomiast wzrasta po 1 godzinie i dalej po 2 również - to wskazuje na nieprawidłową pracę trzustki.

Poziom glukozy na czczo również ma Pani w normie, a wynik po 2 godzinach przekracza normę ( do 140 jest norma).

Dalszym krokiem powinna być konsultacja z lekarzem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga