Badanie HBe i antyHBe

Dzień dobry, mam 44lata, jestem Hbs od 20 lat, nigdy nie byłam pod opieką hepatologa.11lat temu przy 2 ciąży ginek.zlecił badania i takie były wyniki: Hbe antygen ujemny 0,38 (z.ref. wyn uj. <1.0) p/C anty Hbe dodatni 0,056 (z.ref.wyn.dod.

Anty-Hbe to przeciwciała skierowane w kierunku wydzielniczemu antygenowi HBe. Ich pojawienie po zaniku antygenu HBe oznacza zazwyczaj tak zwaną dobrze rokującą "serokonwersję w układzie e" - jest to dobra oznaka prognostyczna zdrowienia.
Wyniki najlepiej skonsultować z lekarzem chorób zakaźnych.