Badanie histopatologiczne: czy są to dobre wyniki?

Carcinoma ductale mammae grade X.Ocene stopnia zlosliwosci uniemozliwiaja rozlegle zmiany autolityczne w utkaniu raka(A)Podstawna linia ciecia wolna od utkania raka(B)Fibrosclerosis mammae(C,F) Structura mamillae tzpica (G) Hyperplasia lymphonoduli reactiva (H) pT1bN0MX ER(slabo dodatni)TS=3/8 PR( -)TS 0/8 HER2 -(1+)ujemny. Mama otrzymała propozycję leczenia hormonalnego. Czy to dobrze? Dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wynik wskazuje na złośliwego przewodowego raka piersi (najczęstsza postać histopatologiczna raka piersi), o stopniu złośliwości trudnym do interpretacji, ze względu na zmiany martwicze w tkance guza (co akurat jest pozytywnym czynnikiem, to tak jakby rak sam ulegał rozpadowi).

W pozostałych fragmentach wyciętej piersi oraz węzłach chłonnych nie stwierdzono zmian nowotworowych - opisano zmiany zwyrodnieniowe oraz zapalne. Rceptor estrogenowy jest słabododatni, pregesteronowy jest ujemny.

Z uwagi na wczesne stadium zaawansowania, nie ma konieczności agresywnego leczenia w postaci chemioterapii. Hormonoterapię zaleca się większości pacjentek z rakiem piersi, zwłaszcza jeśli jest to kobieta w wieku okołomenopauzalnym lub po menopauzie.

Z pewnością istnieje duża szansa na trwałe wyleczenie. więcej na temat rokowania przeczytają państwo także w artykule: www. abcrakpiersi. pl/rokowanie-w-raku-piersi

Pozdrawiam serdecznie.