Badanie histopatologiczne Neopllasia intraepithelialis gradus maioris

neopllasia intraepithelialis gradus maioris ci 3 epidermisiatio glandulorum canalis colli uteri.wynik badania histopatologicznego pobrany z tarczy czesci pochwowej co to oznacza

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jest to zmiana przednowotworowa, która wymaga leczenia chirurgicznego. Wiąże się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju raka płaskonabłonkowego szyjki macicy. Proszę zgłosić się do Poradni Ginekologicznej.