Badanie hormonalne przy podejrzeniu Hashimoto

Bardzo proszę o poradę, lekarz rodzinny wstępnie podejrzewa chorobę hashimoto. Czuje ucisk podczas przełykania w gardle. Jestem ciągle zmęczona i senna, czuję chłód mimo gorącej pogody a w nocy bardzo się pocę. Mam sucha i bardzo bladą, skore,zaparcia, Najgorsze jest dla mnie to, że przytyłam ok 7kg przez ostatni rok mimo aktywności i diety. Badania :TSH 4,118mlU/L, FT4 1,17ng/dl, FT3 3,30pg/ml, ATG 78 U/ml (0-60) , ATPO 502,0 U/ml (0-60). Mam 24 lata i chcę w najbliższym czasie zajść w ciążę.

Dzień dobry,

Na podstawie przedstawionych przez Panią badań mamy prawo rozpoznać autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Jeśli planuje Pani ciążę konieczne jest włączenie w leczeniu L-tyroksyny, tak, aby TSH obniżyć poniżej 2,5 (optymalnie ok. 1-1,5). Na konieczność leczenia wskazują również objawy kliniczne, które u Pani występują.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz