Badanie hormonów kory nadnerczy przy problemach z odchudzaniem

Witam, mam problemy ze schudnięciem, pobyt w sanatorium uzdrowiskowym na odchudzanie nic nie dał ledwo schudłam 5 kg, do tego dochodzą zaburzenia miesiączkowania(muszę brać tabletki antykoncepcyjne żeby występowało krwawienie z odstawienia), częste grzybice mimo prawidłowej higieny. Hormony ginekologiczne i tarczycowe są prawidłowe. Lekarz zasugerował żebym zbadała hormony kory nadnerczy ale dokładnie nie określił które. Będę płacić za wizytę więc wolałabym już iść z gotowymi badaniami.

Magdalena Mroczek

Witam, byc moze lekarz chce wykluczyc nadnerczowe przyczyny zaburzeń owulacji i hiperandrogenizmu. W tym celu wykonuje się badania androstendionu, DHEA i testosteronu.