Badanie hormonów tarczycy przy nieregularnych miesiączkach i trądziku

Czy przy nieregularnych miesiaczkach i tradziku lepiej zbadac hormony fsh i lh czy estrogeny i progesteron oraz w jakich dniach cyklu najlepiej wykonac badanie? I czy warto zbadac rowniez prolaktyne, jesli wyniki hormonow tarczycy(tsh, t3 i t4) są prawidlowe i nie mam zadnych dolegliwosci zwiazanych z piersiami?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa lub endokrynologa, najlepiej byłoby znaleźć lekarza ginekologa endokrynologa. Po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie badania.