Badanie hormonów tarczycy w 24. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 24 tygodniu ciąży. W pierwszych tygodniach miałam TSH na poziomie 3,36. Podobno w ciąży nie powinno ono przekraczać 2,5. Pani ginekolog zaleciła mi zatem branie Euhyroxu 25 wpierw połowę tabletki, a po miesiącu - całą. Po 3 miesiącach zrobiłam badanie na TSH i wynik jest 0,658, czyli blisko dolnej granicy 0,41. Co mam zatem teraz zrobić? Czy przyjmować połówkę tego leku? Czy może zupełnie odstawić? Nie chcę z niedoczynnosci wpaść w nadczynność.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom TSH jest prawidłowy. Nie ma powodów do niepokoju. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.