Badanie hormonu tyreotropowego i tyroksyny

Witam! Hormon tyreotropqwy TSH 3 wynosi u mnie - 8.1269 Natomiast Tyroksyna FT 4 Wynosi 0.98 Jak mam interpretować owy wynik?

Witam,

Wynik badania wskazuje na niedoczynność tarczycy. Warto udać się do endokrynologa, który zleci Panu dodatkowe badania (m.in. oznaczenie przeciwciał anty-TPO, usg tarczycy) i zaleci odpowiednie leczenie. Jeśli ma pan objawy typowe dla niedoczynności tarczycy, takie jak np. przyrost masy ciała, osłabienie, zmęczenie, senność, łatwe marznięcie itd., to zastosowanie leczenia da szybką poprawę kliniczną i ustąpienie w/w dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz