Badanie kału u 10-miesięcznego dziecka

Prosze o interpretacje wyniku dziecka. Skonczone 10 mscy, karmione piersia, od ok 1,5 miesiaca nie chce spozywac pokarmow innych niz mleko matki, ma meczace gazy, przyrost wagi 800g w ciagu ostatnich 2 miesiecy. W najblizszej rodzinie wystepuje celiakia. Morfologia w normie, limfocyty w rozmazie 79,5% zelazo 59 KAŁ-BAD.OGÓLNE (F) [A23] pH 6,0 CIAŁA REDUKUJĄCE 0,25% ZIARNA SKROBI NIEOBECNE WPR TŁUSZCZE OBOJĘTNE NIELICZNE WPR KWASY TŁUSZCZOWE LICZNE WPR WŁÓKNA MIĘSNE NIELICZNE WPR

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza pediatry, jeżeli jest w rodzinie występuje celiakia to konieczne jest rozszerzenie diagnostyki/.