Badanie kału w kierunku glisty ludzkiej dla 2,5-letniej córki

Mam córkę 2,5 roku. Chodzimy często do piaskownicy, po wyjściu wycieram jej rączki chusteczkami mokrymi i często je. Ostatnio wykryto u jednego dziecka, które też bawiło się w tej piaskownicy glistę ludzką. Córka na razie nie ma żadnych objawów. Czy i jeśli tak to kiedy powinnam jej zrobić badanie kału? Czytałam, że powinny to być 3 badania, czy mogą być co 2-3 dni (córka tak teraz robi kupkę), czy próbkę z dnia na dzień mogę przechować w lodówce?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.