Badanie kariotypu a poronienia

Dzien dobry. Bylam na badaniach kariotypu, obecnie czekam na wynik. Wiem ze pod katem trombofilii bede przebadana, zastanawiam sie czy przy tym badaniu moze wyjsc zespol antyfosfolipidowy??? Jestem po III poronieniu z powodu pustego jaja plodowego, ostatnie poronienie nastapilo 5 tyg temu , czy powinnam wykonac oddzielnie badanie pod tym katem czy z kariotypu jesli bedzie cos nie tak zespol wyjdzie? Zgory bardzo dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje także wykonać badanie nasienia u ppartnera. Sądzę że także zostaną wykonane badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego.

Tak. Badania w kierunku z. antyfosfolipidowego powinny zostać wykonane ale to nie są badania trombofilii, bo te ostatnie są genetyczne. Badania z antyfosf zleca ginekolog.