Badanie kinezy kreatyninowej i bóle mięśni po ćwiczeniach na siłowni

Witam. We wtorek bylem na silowni. Cwiczylem przez ok 1 godzine pod okiem trenera. Mialem potezne zakwasy i uczucie zmeczenia przez 2 kolejne dni. Wykonalem oznaczenie kinazy kreatyninowej CK w czwartek i wynik to 43000 u/l (0-200 u/l). Morfologia ok; CRP 1.6. Potas 4.5 Dwa dni pozniej CK 21456 u/l. Bol miesni minal Czy to byla rabdomioliza (mocz normalnej barwy)? Czy powinienem korzystac z silowni?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zaprzestać siłowni i koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.