Badanie kłykcin kończystych u dermatologa

Witam, ginekolog naocznie zdiagnozował kłykciny, udałam się do dermatologa w celu potwierdzenia, dermatolog wykonał badanie videodermatoskopem, wykluczył kłykciny, czy za pomocą dermatoskopu można wykluczyć kłykciny czy trzeba jeszcze inne badania wykonać ?

jeśli istnieją wątpliwości czy zmiany, które u Pani rozpoznano są kłykcinami lub brodawkami płciowymi ( to taka odmiana zmian wywołanych zakażeniem wirusem HPV, która wygląda trochę inaczej niż kłykciny) to njbardziej pewną metodą jest wtkoanie badania genetycznego metodą CPR na obecnośc DNA wirusów z grupy HPV.
Więcej informacji znajdzie Pani na naszych stronach:

www.melitamedical.pl/proktologia/informacje-dla-pacjenta/jakie-choroby-diagnozujemy-i-leczymy/

www.analhpv.pl