Badanie kręgosłupa a operacja

Chciałem dowiedzieć się czy to jest operacyjne? Na poz. L3-L4 bulging krążka m-k z modelowaniem worka oponowego, kanał kręgowy w wym. strzałkowym szer. 11mm, zwężenie lewego otworu m-k bez cech ucisku korzenia w jego obrębie.Na poziomie L4-L5 centralna wypuklina krążka m-k na gł. 3mm z modelowaniem worka oponowego, kanał kręgowy w wym. strzałkowym szer. 11mm, ucisk lewego korzenia nerwowego wewnątrzkanałowo.Na poziomie L5-S1 wypuklina na gł. 4mm z peknięciem pierśc wł. Reszta tak jak na L4-L5

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu z całą pewnością wymagają zabiegu operacyjnego. Warto skonsultować wynik z neurochirurgiem.