Badanie kręgosłupa metodą rezonansu magnetycznego

witam i pozdrawiam badanie MR wykazuje spłycenie fizjologicznej lordozy kregosłupa ledzwiowego. Na poziomie przestrzeni miedzykregowej L5/S1 uwidoczniła sie posrodkowa przepuklina krazka miedzykregowego w fazie ekstruzji,skierowana w lewo przylegajaca do lewego korzenia S1 Na wysokosci L4/L5 znajduje sie posrodkowo-lewoboczna przepuklina krazka w fazie protruzji,modelujaca worek oponowy i lewy korzen L5 Oraz drobne guzki schmorla. Prosze o krotki opis czy jest to cos powarznego pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisane zmiany mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Można rozważyć konsultację neurochirurgiczną celem oceny zmian pod kątem ewentualnego zabiegu operacyjnego. Istnieje bowiem ryzyko, że dolegliwości bólowe będą się nasilać z czasem.