Badanie kręgosłupa u 44-latki

Kyfotyczne ustawienie kręgosłupa szyjnego.Zwężenie przestrzeni m-k C5/C6.Przewężenie w przednich odcinkach przestrzeni m-k C3/C4,C4/C5,C6/C7-wynik kyfotycznego ustawienia kr.C?Nasilona osteofitoza krawędziowa głównie na przednich krawędziach trzonów C3-C6.Poza tym wysokość trzonów i przestrzeni m-k w gr.normy.Kyfoza piersiowa spłycona/zniesiona.Prawostronna skolioza środkowego odc.Th kręgosłupa z asymetrycznym zwężeniem przestrzeni m-k na tym odcinku.Początkowa osteofioza krawędziowa trzonów.

Witam,
kyfotyczne ustawienie kręgosłupa C tzn. wygięcie kręgosłupa do tyłu w stronę pleców a powinno być w stronę brzucha takie ustawienie powoduje złą ergonomię pracy kręgosłupa i dlatego powstaja przewężenia przestrzeni m-k.a te powodują ból, zwłaszcza z poziomu C5-C6 ból może promieniować do ręki ( np. drętwienie ręki)
początkowa osteofitoza to początek choroby zwyrodnieniowej.Proszę udać się do lekarza rehabilitacji i rozpocząć terapię .
Pozdrawiam