Badanie krwi 43-latki

Witam!, Moja mama miała badanie krwi -lat 43. Od zawsze miała anemię,operację na tarczycę, a jej mama miała reumatyzm (piszę o tym gdyż może to się wydać istotne). Wyniki krwi (podwójnie powtórzone). BLOT ANA/ENA dodatni Ro/SS-A(52) +++ Nie wykryto przeciwciał przeciwjądrowych, w mianie 1/5120 przeciwciała dla cytoplazmy o typie świecenia ziarnistym. AspAT: 56 ASLAT: 58 Czynnik reumatolodialny: 331 Żelazo: 101 OB: 50.00 mm po 1h Liczę na weryfikację, z góry dziękuję. Marta

Piotr Pilarski

Mama może mieć chorobę autoimmunologiczną jednak ciężko stwierdzić tylko na podstawie opisu jaką. Sugeruję wizytę u reumatologa.

Pozdrawiam.